KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16118402
*
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:53:11
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:09
*
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2103 Kolteckning
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:09